пʼятницю, 30 листопада 2012 р.

Сценарій засідання «Фабрика піцци»

Сценарій засідання 
«Фабрика піцци»
Розуміння рішень, що приймають підприємці, засноване на аналізі їх витрат і вигод, на порівнянні маржинальних затрат  і  маржинального  продукту. Існує закон спадної граничної продуктивності, у відповідності до якого починаючи з певної одиниці додаткового змінного ресурсу віддача від його використання  зменшується.
Поняття: маржинальний продукт, маржинальні витрати, закон спадної віддачі.
Мета:
·        Визначити маржинальний продукт, як додатковий продукт, вироблений за рахунок доповнення кожної додаткової одиниці ресурсу.
·        Розрахувати маржинальний продукт на основі наявної інформації
·        Пояснити, що при збільшенні кількості одного ресурсу (інші незмінні) маржинальний продукт цього ресурсу з часом починає зменшуватись
·        Визначити точку зменшення віддачі
·        Визначити причини зменшення віддачі
·        Пояснити, що маржинальні витрати являють собою додаткові затрати на виробництво додаткової одиниці продукції
·        Розрахувати маржинальні витрати
Опис засідання:
Учні приймають участь у  «виробництві»   піцци. На основі результатів заповнюють таблицю.
Матеріали:
Ножиці, червоний та чорний фломастери, папір.
Процедура проведення заняття:
-         Пояснюється, як виробляти піццу. Круг, червоним малюється  10 кусочків ковбаси, чорним – 20 оливок.
-         На столі розкладаються матеріали, за столом можуть працювати 2 учні.
-         Перший учень має зробити як можна більше піцц за 3 хвилини. Учитель контролює якість, може відбраковувати  товар.
-         Учасникам роздається таблиця «Виробництво піцци і витрати», заповнюється 2 стовпчик.
-         Вибрати 2 учню на допомогу першому. Вони можуть використовувати лише ті матеріали, які є на столі (працюють 3 хв.)
-         Заповнюємо стовпчик 2 для 2 робітника
-         Те ж з 3-ма учнями
-         Подивитися на колонку 3 і заповнити її (маржинальний продукт – це додатковий від використання додаткового працівника).
-         Обговорення. Чому продукт починає зменшуватись?
-         Підсумок.
-         Відповіді на запитання.

Додаток№1.
Таблиця «Виробництво піцци і витрати»
1
2
3
4
5
К-сть робітників
К-сть піцц
Маржинальний
продукт за 3 хв.
Маржинальний
продукт за 1год.
Маржинальні
Витрати за 1 год.
1




2




3




4




5




6




7




8




9




10




пʼятницю, 23 листопада 2012 р.

Самореклама

Сценарій   засідання
шкільної академії підприємництва
«Успіх+»

Тема:  САМОРЕКЛАМА
Мета:
·       навчити краще пізнавати себе та тих, хто довкола себе;
·       навчити ся бути впевненим у собі.

Хід заняття
Завдання полягає в тому, щоб кожен учень намалював плакат, який би відображав позитивні риси його особистості (самореклама).
На виконання завдання відводиться  20 хвилин. Після цього плакати підписуються та розвішуються по класу, щоб їх побачили інші учні.
Учні намагаються відгадати,  хто є хто.







четвер, 8 листопада 2012 р.

Гра «Cash flow»


6 листопада  відвідала Підзахаричівську  шкільну  академію підприємництва «Успіх +» Романовська Д.Д., яка опрацьовувала з юними підприємцями гру «CASH FLOW».

 Учні 8 класу завітали на засідання шкільної академії підприємництва для ознайомлення з грою «CASH FLOW».



13 листопада  2012 року  Підзахаричівський  шкільний клуб підприємництва «Успіх +» відвідала Чернівецький тренер  Наталія Костянтинівна Куриш, яка провела з дітьми гру «Книжкова фабрика»




Книжкова фабрика – стимуляційна гра.
Цілі:
-         Ознайомлення і розуміння поняття продуктивність;
-         Розуміння того, яким чином інвестиції, а також розподіл праці можуть збільшити продуктивність;
-         Пояснення того, чому зростання продуктивності є важливим в економіці.



Гра допомогла учням зрозуміти те, яким чином розподіл праці і інвестиції в основні засоби можуть спричинюватися до зростання продуктивності.











 Діти поділені на дві підгрупи з 4-5 осіб. Це були видавництва, які видають книжки. Матеріал для завдання: папір, скріпки, авторучка. Гра проходить в 5 раундів. В кінці обговорюються результати, які записуються в діаграмі.















середу, 7 листопада 2012 р.

Обновлення розділу Статут

Статут
УКРАЇНА
ПІДЗАХАРИЧІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
«ПЕРЛИНА ГУЦУЛЬЩИНИ»
ПУТИЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ПУТИЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
59110, с.Підзахаричі, вул. Ю.Федьковича, 6б,  Путильського району, Чернівецької області, тел.(238) 2-83-35
Витяг з протоколу
позачергового засідання педагогічної ради № 2
від 23.10.2012 року
Про створення
 шкільного клубу підприємництва
На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 25.09.2012р. №138, наказу відділу освіти Путильської РДА №174 від 11.10.12р.  та з метою впровадження в діяльність НВК сучасних психолого-педагогічних технологій з розвитку підприємливості та проактивності учнів старших класів
УХВАЛИЛА РІШЕННЯ:
  1.Створити  шкільний клуб підприємництва «Успіх +» на базі Підзахаричівського НВК «Перлина Гуцульщини».
  2. Затвердити список учасників ШКП (додаток №1).
  3. Призначити  керівником ШКП  «Успіх+»  вчителя економіки  Різун Надію Петрівну.
  4. Призначити Томнюк Наталію Михайлівну, практичного психолога відповідального за психологічний супровід ШКП.
  5. Створити Статут  ШКП «Успіх+» (додаток №2).
  6. Затвердити план та графік роботи  ШКП (другий і четвертий четвер місяця)                      
                        (додаток №3).
  7. Дирекції НВК створити належні умови для функціонування ШКП старшокласників.
Голова педагогічної ради   Ф.С.Томюк
Секретар педагогічної ради  В.І. Кушнір



                                                                                                       


СТАТУТ

шкільного клубу підприємництва
  «УСПІХ +»
Підзахаричівського навчально-виховного комплексу
«Перлина Гуцульщини»
Путильського району Чернівецької області
- Шкільний клуб підприємництва створений з метою  об’єднання дітей, які  хочуть збагатити та поглибити знання та вміння учнів з економіки та суміжних наук прагнуть до розвитку підприємницьких здібностей.
- Формувати установки на підприємливість та розвиток економічного мислення.
- Розвиток вмінь розвивати стратегії конкурентних переваг, вміння групової, колективної та індивідуальної  роботи.
- Основною формою роботи вважати проектну діяльність.
- Обрати президента та раду ШКП.
- Засідання членів клубу здійснюватиметься не менше двох разів на місяць. Діяльність клубу триватиме не менше 1 року.
- Членами клубу є  учні 9-11 класів, які розділяють принципи діяльності клубу та задекларували хоча б одну форму діяльності, заплановану в роботі клубу (додаток 1).
- Для участі в роботі клубу дітям необхідно представити (неповнолітнім) згоду батьків (додаток 2).
- Члени клубу мають право брати участь у всіх видах діяльності та пропонувати свої.
- Члени клубу мають право на заохочувальні призи, а найбільш активні можуть бути відзначені грамотами школи, спонсорськими відзнаками та іншим.
- За підсумками роботи календарного року кращого члена клубу за кошти батьківського комітету НВК нагородити поїздкою в оздоровчий табір.
- Роботу клубу висвітлювати на основному блозі та сайті школи.
- Визначити роботу клубу…
- Не включати в план роботи клубу липень,серпень місяці.
- Кожен член клубу виконує певну функцію за власним бажанням та згодою керівника.
- Підставою для виключення з клубу є:
* власна заява на виключення;
* не підтримання статуту клубу і невиконання принципів роботи клубу.
- Діяльність клубу здійснюється на основі планування роботи клубу          
(додаток 3). План роботи клубу затверджується директором НВК.
- Дата початку діяльності клубу вважається  08.11.2012р.



Цілі
шкільного клубу підприємництва
  «УСПІХ +»
Підзахаричівського навчально-виховного комплексу
«Перлина Гуцульщини»
Путильського району Чернівецької області

1.     Формування навичок конкурентоспроможності.
2.     Самопрезентація навичок підприємницького хисту.
3.     Розвиток вмінь роботи в команді.
4.     Збагачення та поглиблення знань і вмінь учнів з економічних та сумісних наук.
5.     Створення сприятливих умов для виховання рішучості, вміння брати на себе відповідальність.
6.     Розширення співпраці з органами місцевого самоврядування, бізнесовими структурами та громадськими організаціями.
7.     Формування економічного мислення.



Форми роботи
шкільного клубу підприємництва
  «УСПІХ +»
Підзахаричівського навчально-виховного комплексу
 «Перлина Гуцульщини»
Путильського району Чернівецької області

1.     Зустрічі з батьками, підприємцями.
2.     Створення проектів.
3.     Екскурсії на підприємства.
4.     Тренінгові заняття.
5.      Віртуальна лабораторія (створення логотипів)
6.     Ділові ігри.
7.     Аукціон ідей.
8.     Практичні роботи.

вівторок, 6 листопада 2012 р.

Список учнів Шкільного клубу підприємництва "Успіх+"

1. Бельмега Ганна
2. Граб Юрiй
3. Григорiєва Євгенiя 
4. Дарiйчук Владелiна
5. Саборик Анжела
6. Семенюк Анна  
7. Татарин Юрiй В.
8. Рiзун Ольга  
9.  Томняк Галина  
10.Холеван Максим
11. Кушнір Іванна
12. Ілюк Надія

пʼятницю, 2 листопада 2012 р.

План роботи на 2012

ПЛАН  РОБОТИ 2012

 шкільного клубу підприємництва
  «УСПІХ +»
Підзахаричівського навчально-виховного комплексу  «Перлина Гуцульщини»
Путильського району Чернівецької області



Дата проведення
Назва заходу
Мета заходу
1
08.11.12р.
Вступ. Створення статуту.
Презентація клубу.
Стоворити статут клубу, назву, визначити  цілі та форми роботи, презентувати зміст діяльності клубу серед школярів НВК
2
15.11.12р.
Гра «Cash flow».
Ознайомити учасників клубу з грою, вчити дітей досягати поставленої мети, розвивати економічне мислення

3
22.11.12р.
Самореклама. Виготовлення візитки.
Вчити пізнавати себе та людей, що їх оточують, налагоджувати комунікабельність

4
29.11.12р.
Гра «Фабрика піцци»
Навчити школярів: розрахувати маржинальний продукт на основі наявної інформації, пояснити, що при збільшенні кількості одного ресурсу (інші незмінні) маржинальний продукт цього ресурсу з часом починає зменшуватись; визначити точку зменшення віддачі

5

03.12.12р.
Почуття впевненості. (Вправа на лідерство). Тест на визначення підприємницьких якостей.
Що тобі подобається у твоєму сусідові?
Дослідити і розвинути навички лідерства, вміння налагоджувати контакти та  добрі стосунки між учнями
6
06.12.12р.
Психологічні вправи:  гра «Фотограф». Ситуативні вправи.
Вчити учнів  орієнтуватися в ситуації.
7
20.12.12р.
Мої сильні і слабкі якості або як можна себе оцінити
Заохочувати самооцінку, визначати якості, що необхідні для успіху
8
27.12.12р.
Підсумкове заняття
Підвести підсумок роботи ШАК «Успіх+»